کابل

دسته بندی مقالات

خوزستان، اهواز، خیابان آزادگان

info@evaco.com

091612365478

شنبه تا چهار شنبه 8 تا 16

کابل
92
3 آگوست 2023
مدیریت سایت

کابل همانطور که قبلاً گفته شد، کابل از مجموعه ای از سیم های عایق تشکیل شده است که در یک محفظه به هم پوشیده شده اند. در بیشتر موارد، یک کابل حداقل یک سیم داغ، یک سیم خنثی و یک سیم ارتخواهد داشت. سیم داغ سیمی است که جریان را حمل می کند. طبقه بندی کابل بر اساس تعداد سیم هایی که شامل آن ها می شود و همچنین اندازه و گیج آن سیم ها تعیین می شود. کابل ها با یک رشته حروف مشخص می شوند که بعد از آن یک عدد، یک خط تیره و یک عدد دیگر وجود دارد. نام ها اطلاعاتی در مورد نوع عایق ارائه می دهند. عدد اول نشان دهنده مقاومت سیم هایی است که در داخل کابل قرار دارند. عددی که بعد از خط تیره می آید نشانی از تعداد کل هادی های جداگانه ای است که در کابل وجود دارد. اگر بعد از عدد نهایی یک G ظاهر شود، این نشان می‌دهد که کابل دارای یک سیم اضافی است که جریانی ندارد و به عنوان زمین عمل می‌کند. کابل های برق متناوب برای انتقال جریان و ولتاژ از منبع تغذیه خانگی به یک دستگاه الکترونیکی، معمولاً منبع تغذیه AC به DC، به روشی ایمن و قابل اعتماد استفاده می شود. هادی های عایق بندی شده به صورت جداگانه در یک پوشش بیرونی محافظ قرار می گیرند که ماندگاری بیشتری دارد و با اتصالات در یکی یا هر دو انتهای آنها مجهز شده است.

کدهای رنگ اختصاص داده شده به کابل ها با استفاده از سیستم کدگذاری رنگی برای عایق کابل می توان تعیین کرد که آیا عایق کابل فعال، خنثی یا هادی زمین است. NEC هیچ توصیه رنگی (کد ملی برق) ارائه نمی دهد. بسیار مهم است که از استانداردهای کدگذاری رنگ کابل که در مکان شما وجود دارد آگاه باشید. استانداردهای کدگذاری رنگ کابل بسته به کشور یا منطقه متفاوت است.

 

 

اشکال مختلفی که کابل های برق می توانند داشته باشند:

  • کابل جفت تابیده: کابلی متشکل از دو کابل که به هم تابیده شده و یک واحد را تشکیل می دهند، کابل جفت تابیده نامیده می شود. از آنجایی که این پیچش می تواند نویز ناشی از اتصال مغناطیسی را کاهش دهد، در انتقال سیگنال ها استفاده می شود. انتقال داده و تلفن دو مورد از رایج ترین کاربردهای کابل جفت تابیده هستند.
  • کابل چند رسانا: این نوع کابل شامل دو یا بیش از دو هادی عایق است و وظیفه اصلی این هادی ها حفظ یکپارچگی سیگنال است.
  • کابل کواکسیال :کابل کواکسیال و شبکه شامل یک هادی داخلی است که توسط لایه های عایق پوشانده شده است و توسط یک هادی فویل خارجی موازی که توسط لایه های عایق نیز محافظت می شود، احاطه شده است. مواد دی الکتریک عایق به عنوان یک مانع بین دو هادی کابل عمل می کند و از نشت جریان الکتریکی بین آنها جلوگیری می کند. با توجه به اینکه عملکرد آن نسبت به کابل جفت پیچ خورده سازگارتر است، این کابل ها اغلب در کابل تلویزیون استفاده می شوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی